שיש למטבח לבן
 
אין עוררין על כך שהמטבח הוא לב ליבו של הבית, המקום בו נרקמים זיכרונות, נטמעים טעמים וריחות בחך ובנפש. זה מקום מפגש של בני הבית, מקום להבעת רגשות גם ללא מילים. מאחר שהוא כה מרכזי חשוב שהחלל יהיה נוח ופרקטי אך גם כזה שמשדר חמימות וסטייל.

הום סטיילינג ובמיוחד עיצוב חלל המטבח אינם דבר של מה בכך, זה דורש מכלול של יכולות ותשומת לב לכמה אלמנטים מרכזיים לרבות התייחסות להנדסת אנוש וארגונומיה, יצירה של חלל דינמי ונגיש, שמירה על פונקציונליות של המרחב והתאמה של כל מוצר ורהיט באופן מושלם.

לא פחות חשוב מזה ואולי אפילו מאתגר לא פחות זה כמובן העיצוב. רבים אינם יודעים מה לבחור מתוך השפע הרחב של המטבחים, האם להתקין מטבח כפרי, מודרני או אולי מודרני כפרי, מטבח מינימליסטי או מטבח עשיר. בנוסף יש לקבל החלטה איזה ארונות, מגירות, קאפות ופתרונות אחסון אחרים להתאים, כמובן גם נדרשת החלטה של סוג המשטחים לרבות משטח עבודה  שיש למטבח לבן, שחור או בצבעים אחרים, האם לבחור שיש טבעי, אוניקס, KStone  משטחי קוורץ או גרניט ובחירה של פרזולים וגימורים ייחודיים ועוד.

כאמור יש לא מעט אפשרויות בעיצוב מטבחים, חלקם קלאסיים וחלקם טרנדיים ומשתנים ואם רוצים ללכת על בטוח מומלץ לבחור במטבחים ובאלמנטים שלאורך שנים מוכיחים שהם כאן להישאר, זה אומר מטבחים בעיצובים נקיים, קווים ישרים ומשטחי עבודה איכותיים בעיצובים מעודנים לרבות שיש למטבח לבן ששומר על מראה יוקרתי ומעודן.

במטבח ישנם כמה מוקדים מרכזיים כאשר אחד החשובים בהם הוא משטח העבודה, הוא חייב להיות נוח, מרווח ומותאם הן לצרכי הכנת האוכל והן לשמש מקום לאחסון והנחת מוצרי חשמל כמו מתקן מים, מיקרוגל, מכונת קפה ועוד. אך, משטח עבודה אינו רק מהווה גורם פונקציונלי יש לו השפעה עצומה גם על המראה והוייב של המטבח.

כאמור, יש לא מעט אפשרויות בחירה של משטחים כאשר האיכותי ביותר הוא משטח שיש, השאלה שנותרת היא לבחור את סוג השיש ובעיקר את הצבע מבין השפע הקיים. כאשר אנשים מבקשים לייצר מטבח שילווה אותם לאורך זמן בלי צורך לעשות התאמות לטרנדים, מוטב כי יבחרו בצבע ניטרלי כגון שיש לבן למטבח.

בעבר היתה נטייה לא לבחור בצבעים לבנים למטבח, זאת בשל החשש מהיווצרות והשארות כתמים על משטחי העבודה והארונות, לכן רוב המטבחים היו כהים והצבע הכי בהיר היה אופוויט או קרם. כיום, בשל התפתחות טכנולוגית משמעותית ניתן לייצר ארונות ומשטחי עבודה לרבות שיש איכותי שלא מותיר כתמים וקל מאוד לניקוי.

יתרונות הצבע הלבן לשיש במטבח:
  • שיש למטבח לבן משדר יוקרה ואלגנטיות ומתאים לכל חלל, בין אם מטבח סגור או מטבח עם open space מחובר לסלון
  • שיש לבן יכול לייצר בחללים מוגבלים וקטנים אשליה של מרחב גדול, במיוחד כאשר כל המטבח מבוסס על צבע בהיר ומשטחי העבודה רחבים ולבנים אף הם.
  • מדובר על אלמנט ורסטילי המתאים כמעט לכל סטייל, משטח שיש בגוונים לבנים ובהירים מתאים למטבחי יוקרה, מטבחים בעיצוב כפרי וכמובן גם למטבחים מודרניים בקו נקי.
  • משטחי שיש לבן איכותיים בניגוד למה שחושבים הם קלים לניקוי ועשויים מחומרי גלם משובחים שלא מותירים לכלוך או כתמים
  • מעבר להיות הלבן צבע ניטרלי הוא משתלב היטב עם מגוון חומרי גלם וטקסטורות ומאפשר יצירתיות בלתי נגמרת של עיצובים.
  • הצבע הלבן הוא נצחי, לכן גם אם הטרנד משתנה ורוצים קצת לשנות את השיק של המטבח לא יהיה צורך להחליף את המשטח והוא יתאים לכל סטייל חדש.
  • בחירה במשטחי שיש איכותיים מבטיחה עמידות לאורך זמן, תחזוק פשוט וקל, ללא ספיגה של חומרים וכתמים, זה נכון לכל צבע וכמובן גם למשטחים לבנים.
בכל בחירה של שיש למטבח או לחללים אחרים, יש לקחת בחשבון סוגיות של סטייל, נוחות ותקציב. מאחר שיש מגוון סוגי שיש, לרבות גרניט, אבן טבעית חזקה ומבריקה, שיש קוורץ טבעי איכותי, אוניקס או KStone  סינטטי ועוד חשוב לבחור נכון את הגוון שישדרג את המטבח כולו. לבן יבטיח שהמטבח יהיה אלגנטי, מואר ונצחי.